Jak zadbać o sen dziecka i jego rodziców?

Tym razem do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy jedną z nielicznych w Polsce ekspertek od zaburzeń snu u dzieci – dr Magdę Kaczor – psychiatrę dziecięcą, specjalistkę medycyny snu, współautorkę książki „Sen u dzieci”. Razem z naszą ekspertką dr Małgorzatą Fornal-Pawłowską oraz Kają Toczyską z @TwójPsycholog, rozmawiały o tym jak sprawić, by dziecku łatwiej spało się w nocy, a jego rodzic mógł w miarę szybko cieszyć się powrotem do dawnego snu. Doktor obaliła sporo mitów na temat spania dzieci i opowiedziała o treningu zasypiania. Podpowiedziała też jak leczy się zaburzenia snu u najmłodszych. My zaś podzieliliśmy się naszym doświadczeniem w leczeniu bezsenności u rodziców. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Poruszane tematy:

  1. Co powinniśmy wiedzieć o śnie najmłodszych?
  2. Samodzielnie zasypianie i przespana noc – czy to możliwe?
  3. Jak radzić sobie z niedoborem snu? – rady dla niewyspanych rodziców
  4. Moje dziecko śpi a ja nie mogę. Co robić?
  5. Kiedy zgłosić się do specjalisty?

Masz problemy z bezsennością?

Skorzystaj z naszej aplikacji do terapii bezsenności.

10-dniowa gwarancja satysfakcji albo zwrot pieniędzy.

Dowiedz się więcej o bezsenności

  • Skuteczność aplikacji goodsleeper.pl

    Aplikacje medyczne przechodzą specjalne procedury, które mają ocenić ich skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Są opracowane przez ekspertów specjalizujących się w leczeniu danego schorzenia i mają pomóc wprowadzić metody terapii, które są zalecane na dany problem. Taka właśnie jest nasza Terapia Bezsenności. Opiera się na głównej metodzie leczenia tego zaburzenia snu – terapii poznawczo-behawioralnej bezsenności (CBT-I) i przeszła badanie potwierdzające jej skuteczność w walce z bezsennością. Zapraszamy do lektury artykułu na ten temat.

  • Aplikacje do poprawy snu a tradycyjne leczenie bezsenności

    W dobie cyfryzacji, również świat medycyny staje się coraz bardziej zdigitalizowany. Na rynku pojawia się rozmaite aplikacje, które mają wspomagać proces leczenia różnych chorób. Wiele osób podchodzi jednak sceptycznie do takich rozwiązań. Uważają oni, że aplikacja nie może zastąpić tradycyjnego leczenia, że nie uwzględni ich indywidualnych problemów, a tym samym nie pomoże. Ile jest w tym prawdy? W jaki sposób działają aplikacje cyfrowe na bezsenność?

  • Skuteczność terapii bezsenności

    Głównym leczeniem zalecanym w przypadku bezsenności jest terapia poznawczo-behawioralna. Metoda ta prowadzi do istotnej poprawy snu, co potwierdzono w wielu badaniach prowadzonych na całym świecie. Jaka jest jej skuteczność i kto może skorzystać z tej terapii?